Dr. FRANTIŠEK JANEČEK
vyhlašuje

KONKURS NA CELÉ OBSAZENÍ

nového muzikáluwe specials selling imitaiton ebel watches.best goedkope Cbd Topicals & Beauty rewrote the story of the total timekeeper field.

Hudba a texty písní
STEPHEN SCHWARTZ

Libreto
WINNIE HOLZMAN

Podle novely Wicked: Život a Časy Zlé Čarodějnice ze Západu od Gregory Maguire
Původní režie na Broadwayi Joe Mantello
Originální produkce na Broadwayi Marc Platt,
Universal Pictures, The Araca Group,
Jon B. Platt a David Stone

Připravujeme ve spolupráci s Music Theatre International (Europe).

Budeme uvádět od září 2019 v divadle Goja Music Hall.

Konkursy se budou konat v DIVADLE GOJA MUSIC HALL
na pražském Výstavišti v Holešovicích
4. – 8. února 2019
(1. kolo: 4. – 6. 2. 2019, 2. kolo: 7. – 8. 2. 2019)

SÓLOVÉ a SBOROVÉ ROLE

Zájemci, zašlete, prosím Závaznou přihlášku, která musí obsahovat:

 • vyplněný přiložený dotazník
 • zašlete své současné fotografie (1x portrét, 1x celá postava)
 • zašlete libovolnou nahrávku svého zpěvu ve formátu mp3 pomocí našeho dotazníku (max. 2MB) nejpozději do dne zahájení konkursů.
 1. Obdržíme-li Vaši kompletní Závaznou přihlášku (viz bod 1), oznámíme vám přesný termín vaší účasti v konkursu e-mailem. Přihlášky budou vyřizovány v došlém pořadí. Nedodržení termínu (vč. určeného času) z Vaší strany znamená ukončení možnosti účasti v konkursu.
 2. Pokud se ucházíte o konkrétní sólovou roli nebo o pěveckou company, připravte si ke konkursu příslušnou píseň přímo z muzikálu ČARODĚJKA (WICKED). Charakteristiky a notové podklady s pracovním českým překladem pro jednotlivé role i company budou ke stažení zde na stránce u jednotlivých rolí (noty budou postupně aktualizovány).

  Z DŮVODU ZMĚNY TEXTAŘE ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ JSOU TEXTY PÍSNÍ POUZE V PRACOVNÍ VERZI A JEN PRO ÚČELY KONKURSU, VYJMA TEXTŮ ČARODĚJ A JÁ; ŽIJ TOU CHVÍLÍ; PŘEKONAT ZEMSKOU TÍŽ a 18. THANK GOODNESS (Glinda).

 3. Noty a cvičební úbor s sebou! Požadujeme přiléhavé taneční oblečení, abychom viděli skutečnou postavu (žádné tepláky či mikiny kolem pasu) a u dam také taneční boty na podpatku. Každý, kdo se uchází o jakoukoliv roli, se nazpaměť naučí všechny její písně i texty!
 4. Doprovod korepetitorem zajištěn.
 5. GOJA si vyhrazuje právo po předběžném výběru některé uchazeče ke konkursu nepřizvat.
 6. GOJA nehradí náklady, spojené s dopravou na konkursy, popř. ubytováním či stravováním, ani jiné náklady, popřípadě honoráře. Veškeré náklady na svoji účast v konkursu si hradí uchazeč sám.
 7. Účastník konkursu bere na vědomí a souhlasí s tím, že jeho výkon při konkursu bude pro pracovní účely zaznamenán na audio a video záznam.
 8. Přihlášky zasílejte nejpozději do 31. 1. 2019.

Těšíme se na vaši účast!

CHARAKTERISTIKY POSTAV A NOTY KE KONKURSU

ELPHABA

Věkové rozpětí: 20 (18 – 35)
Hlasový rozsah: Mezzo Soprano (e – f2)

Detail postavy

Elphaba je hlavní protagonistka, která se stane známá jako „Wicked Witch of the West“, tedy „Zlá Čarodějnice ze Západu“. Narodila se smaragdově zelenou kůží, měla těžké dětství a od samého začátku je všemi odvržená a vyloučená ze společnosti ostatních.

Je inteligentní, upřímná, milá, chytrá, vášnivá, upřímná ale nepochopená. Má ohromnou vnitřní krásu, a velký talent pro čarodějnictví. Její vnitřní „dobrota“ je v utlačována a popírána okolním světem – konflikt, se kterým bojuje vnitřně i navenek.

Vyžaduje představitelku s hvězdnou energií, která utáhne celé představení, se silným pop / rockovým hlasem.

G(a)LINDA

Věkové rozpětí: 20 (18 – 35 )
Hlasový rozsah: Soprano (g – c3)

Detail postavy

Glinda je složitá povaha, zdaleka ne tak povrchní, jak se zdá na první pohled. Je hezká, šarmantní, okouzlující, ambiciózní, nadšená, marná, velmi populární, ale také zranitelná a soucitná. Je stejně mazaná, jako temperamentní a vášnivá, oblíbená a populární osoba, která využívá svoji inteligenci a společenské postavení k manipulaci s kolegy a přáteli.

Stala se známá jako „Glinda dobrá“. Také ona zápasí s rozdílem mezi jejími společenskými a mravními hodnotami. Svým přátelstvím s Elphabou odhaluje větší hloubku své osobnosti; Vyžaduje vynikající komický talent a hvězdnou energii, která utáhne celé představení. Vokálně, Glinda vyžaduje vysoký soprán s „belt“ schopností.

FIYERO

Věkové rozpětí: 20 (18 – 35 )
Hlasový rozsah: Tenor (f – g2)

Detail postavy

Krásný princ Winkie, bezstarostný požitkář ve vysokoškolském věku, spolužák a milovník. Fiyero je bohatý kluk. Je velmi hezký, s dobrou vizáží a okouzlujícím vystupováním.

Sexy, přitažlivý, zpočátku hedonistická, plytký a sebestředný, která se ukáže být charakterní osobou. Glinda mu nadbíhá, ale Elphaba je pro něj mnohem zajímavější. Vyžaduje silný hlas s vysokým pop / rockovým zpěvem a měl by být dobrým tanečníkem.

MADAME MORRIBLE

Věkové rozpětí: 40 – 65 – 79
Hlasový rozsah: Alt (fis – b1)

Detail postavy

Ředitelka Shizské univerzity a jediný skutečný a klasický darebák v tomto muzikálovém příběhu. Je důstojná, mocná a vznešená a má temné stránky. Vezme Elphabu pod svá křídla a vyučuje ji čarodějnictví.

Vyžaduje silnou, komickou hereckou postavu s impozantní vzhledem. Vyžadují se silné vokály.

NESSAROSE

Věkové rozpětí: 20 (18 – 35 )
Hlasový rozsah: Alt (a – b1)

Detail postavy

Elphabina osamělá, „tragicky krásná“, atraktivní mladší sestra Nessarose byla upřednostňována jejich otcem a tráví svůj život zmrzačená na invalidním vozíku. Spojení s Boqem je pro ni posedlostí a stává se z ní „Zlá Čarodějka z Východu“.

Vyžaduje velkou a dobrou herečku se silným zpěvním hlasem, který dokáže prokázat schopnost vyjadřovat hlubokou touhu a osamělost, která se díky zážitkům prázdnoty stává temnotou.

BOQ

Věkové rozpětí: 20 (18 – 35)
Hlasový rozsah: Tenor  (f – g2)

Detail postavy

Neobyčejně vzrostlý Munchkin, který je okouzlen s Glindou, která mu však nevěnuje žádnou pozornost. Boq je bezmocný a podivínský a neochotně se proti své vůli zaplete s Nessarosou.
Vyžaduje komického herc se silným vysokým hlasem. (Výška – by měla být 172 cm [5’8 „] nebo menší.)

ČARODĚJ ZE ZEMĚ OZ

Věkové rozpětí: 40 – 65
Hlasový rozsah: Barytone (B – fis2)

Detail postavy

Starý karnevalový šejdíř, který přiletěl do země Oz v horkovzdušném balónu a stal se díky svým falším vůdcem. Silný, výrazný a poutavý, přeslazený charakter. Vyžaduje herce s silnou vizáží. Zpívá, ale musí pohodlně tančit i základní choreografii.

Dialogy: Obraz II/3, Obraz 13

I. kolo písně: 15. Sentimental Man,20. Wonderfull
II.kolo písně: –

DR DILLAMOND

Věkové rozpětí: 40 – 65
Hlasový rozsah: Baryton (c1 – es2)

Detail postavy

Dr. Dillamond je morální kompas. Učitel věd o životech a filozof, je laskavý, ušlechtilý a otcovský. Je také kozou a jako takový je aktivním bojovníkem za rovná práva. Jeho individualismus se odráží v jeho intelektu, morálce a síle charakteru.

Dr. Dillamond vyžaduje silný herecký charakter, komediální vlohy a barytonovou barvu hlasu.

Dialogy: Obraz 8

Písně: 6. Something Bad

SBOR (pěvecká company)

Vékové rozpětí: 16 – 60
Detail postav

Zahrnuje muže a ženy – hrají studenty, občany OZ i Smaragdového města, stráže a různé důležité menší postavy, jako jsou např. FREX, OBŘADNÍK, SHEN-SHEN, PFANEE, PORODNÍ BÁBA a další. Všichni členové souboru musí být schopni se dobře pohybovat v choreografiích a být silnými zpěváky a dobrými herci; musí být emocionální, energičtí. Vybraní členové company swingují hlavní postavy.

TANEČNÍCI

Vékové rozpětí: 16 – 40

Detail postav
Zahrnuje muže a ženy – tanečníci hrají také studenty, opice, stráže, občany a různé důležité menší postavy, jako jsou např. CHISTERY, MELENA, MILENEC a další. Tanečníci nemusí být dobrými zpěváky (i když se stále očekává, že zpívají), ale musí být dobrými herci a tanečníky s dobrou baletní / jazzovou technikou pro vyčerpávající a současnou choreografii. Zároveň by měli být schopni určitých základních akrobaticko-artistických výkonů.

DOTAZNÍK PRO ZÁJEMCE O UČINKOVÁNÍ V MUZIKÁLU
„ČARODĚJKA (WICKED)“

[formidable id=4]